
Te zien t/m zondag 31 augustus 2025
Een groepsexpositie met schilderijen, tekeningen en beelden waarbij de beleving van de natuur centraal staat.
Zondag 6 juli t/m zondag 31 augustus
Bij galerie Bonnard staat de zomer in teken van de natuur zoals de kunstenaars deze beleven. In de expositie staat niet alleen het landschap centraal, ook dieren in alle soorten en maten in hun leefomgeving zijn te zien, en plein-air of elders tot stand gekomen.
Schilderijen en tekeningen zijn er o.a. te zien van: Peter Durieux, Sonja Brussen, Ken Zier, Esther Schlebos, Joran van der Haar, Erik van Elven, Eric Schutte, Willem Jan van Balen, Nick Willems, Hilda Snoeijer, Maikel van Emmerik, Andrii Kovalek, Ria Koreman, Roos Schuring en Frank Dekkers.
Beelden zijn er o.a. te zien van: Mark Dedrie, Rachel Climo en Antoinette Briët
De expositie wordt, in aanwezigheid van de kunstenaars, geopend op zondag 6 juli om 14.30. Je wordt van harte uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn.
De expositie loopt de hele zomer door en is te zien t/m zondag 31 augustus.

Peter Durieux maakt zijn bijzondere schilderijen naar aanleiding van urenlange ‘en plein-air’ sessies met tekenpapier en potlood. Met zijn getekende landschappen als inspiratiebron schildert hij in zijn atelier in Groningenlandschappen de schilderijen. De realiteit is dan nog slechts de herinnering. Vanuit de herinnering ontstaat vervolgens, m.b.v. de potloodtekening, het schilderij.
Hilda Snoeijer houdt van de veranderende seizoenen. Deze momenten zoekt zij reizend door Scandinavië op. Ter plekke maakt zij talloze studies van landschappen en kleuren die zij tegenkomt. Thuis in haar atelier creëert zij na een zorgvuldige selectie, vaak op miniatuur achtige paneeltjes, sferische schilderijen die de verandering van de seizoenen en de liefde voor de verstilling in de ongerepte natuur goed verbeelden.
Esther Schlebos laat in haar werk graag de oerkrachten in de natuur zien. De kleurrijke vaak ‘vet’ geschilderde schilderijen tonen haar voorliefde voor rotsen, stenen en boomstammen. Door hier met haar bijzondere techniek op in te zoemen ervaart de kijker de kracht en structuur van deze elementen.
Eric Schutte heeft in zijn werk een grote voorliefde voor het landschap rond ‘De Regge’. Het licht over het water, de bomen en de paden blijven hem verrassen en fascineren. Zijn directe manier van werken, naar waarneming in de buitenlucht, zorgt voor een expressief kleurgebruik, bijzonder materiaalgebruik en sfeervolle composities.
Ken Zier woont en werkt aan de kust van Denemarken en heeft een levenslange fascinatie voor wat de zee te bieden heeft. Of het nu vanuit zijn atelier, woonhuis of vanaf zijn zeilboot is, iedere keer zoet hij weer nieuw aspecten die hij in verf wil tonen. Pasteus, vlot en kleurrijk brengt hij zijn zeelandschappen in beweging.
Voor plein-air kunstenaar Sonja Brussen is de natuur de grootste inspiratiebron. Ze gaat eropuit om het moment te vangen, de temperatuur van het licht, de verandering van de wolken. Het is een voortdurende jacht en een dagelijkse zoektocht om licht, lucht en ruimte vast te leggen. De natuur, die haar al vanaf jong heeft gefascineerd, legt ze dan ook vast met een minimum aan menselijke invloeden.
Erik van Elven begint zijn dagen graag buiten in de natuur. Één onderwerpen waarin hij zich graag schilderend verliest. Landschappen kunnen voor de kunstenaar fascinerend zijn in detail en in zijn oneindigheid. Voor deze expositie kiest de kunstenaar voor het in beeld brengen van een kleurrijke oneindig lijkende weide vol paardenbloemen.
Frank Dekkers is ook een kunstenaar die en plein-air zijn werk maakt. De natuur is zijn studio. Het buitendijks land fascineert hem hierbij vooral. Daar vindt hij de rust en de ruimte om zijn schilderijen te maken. Het is het verlangen naar het buiten zijn, het beleven van de plek, het verglijden van de dag dat hem doet schilderen.
Ria Koreman heeft een bijzondere fascinatie voor vogels. Ze maakt schilderijen waarin ‘de gewone dagelijkse vogel’ een kunstwerk wordt. Fascinerend is voor de kijker niet alleen de vogel maar ook de wijze waarop de vogel in beeld gebracht wordt. De schilderstreken worden niet verborgen en toch kijk je naar een vogel die ieder moment weg kan vliegen of fluitend om je aandacht vraagt.
Andrii Kovalek verhuisde vanuit Oekraïne naar Madrid. Dit jaar werd hij in Spanje uitgeroepen tot ‘kunstenaar van het jaar’. Oorspronkelijk opgeleid als Iconenschilder ontwikkelde hij een passie voor het reizen en schilderen in de natuur. Naast het ‘En Plein Air’ schilderen bekijkt hij het landschap vanuit zijn verbeelding. In deze verbeelding ontstaat ruimte voor structuur, kleur en gelaagdheid.
Nick Willems werkt op een unieke manier, met hout en met vuur. Het vuur wordt door hem gebruikt om uit het hout zijn kunstwerken te verbranden en te schrapen tot werkelijkheid. Een techniek waarbij grote houten panelen dienen als canvas, hitte en schuurpapier als een penseel met verf. Dit tijdrovende proces vereist buitengewoon geduld en focus door te werken met de natuurlijke lijnen en unieke texturen van elk houten paneel om kunstwerken te creëren die ook de natuurlijke schoonheid van het materiaal behouden.
Roos Schuring gaat, in haar met grote kracht geschilderde ‘En plein-air’ schilderijen, de elementen niet uit de weg. Alle weertypes aan zee of ‘in de polder’ komen aan bod. Wolkenluchten, golven, weilanden en koeien worden in, ogenschijnlijk, enkele streken neergezet. Raak en virtuoos.
Willem Jan van Balen schildert de zee en de lucht en soms een stukje strand. Opgegroeid in Oostvoorne aan zee, voelt hij zich verbonden met de eeuwenoude Nederlandse traditie van het schilderen van onze tijdloze zeeën en de luchten; van een dreigende storm op de Noordzee tot een kristalheldere branding en de zachte avondzon.
Joran van der Haar zoekt al schilderend de schoonheid in de details en is hierbij zeker niet bang om uitspraken in kleur te doen. Een bos van diverse soorten zonnebloemen en serie vlinderschilderijen tonen deze schoonheid en tegelijk de vaardigheid van de kunstenaar.
Maikel van Emmerik schildert natuurscènes, hij is met zijn bijzonder oog voor detail nieuw bij Galerie Bonnard. Als natuurliefhebber is het voor hem een logische keuze deze natuur waarheidsgetrouw weer te geven. Hij zoemt hiermee in op details waaraan we al te makkelijk voorbijlopen. Door deze details langer te kunnen bekijken wordt het werk een bijzonder kunstzinnige ervaring.
Beelden/ sculpturen
Rachel Climo maakt sculpturen van bloemen uit plaatstaal. Een zorgvuldige analyse van de bloem gaat vooraf aan het werken met staal. Ze bouwt de bloem uit staal zoals de bloem in de natuur te vinden is. Doorn het rauwe materiaal ontstaat er een bijzondere dualiteit tussen vorm en structuur.
Belgische kunstenaar Mark Dedrie maakt beelden in brons. In zijn oeuvre zijn voornamelijk vogels te zien. Bijzondere vormen van vogels in beweging of juist in een verstilde houding. Het kleurrijke patina van de beelden doen de vorm nóg sprekender uitkomen.
Antoinette Briët toont in haar beelden de karakters van de dieren. Zij maakt hierbij duidelijke keuzes door met platte vormen een 3-dimensionaal karakter te bouwen waarin het karakter van de dieren, vaak tweetallen of meerderen soortgenoten samen

